http://www.edytak.ulotka.org/
Sielpia z lotu ptaka

SIELPIA WIELKA

 

 

Ośrodek Wypoczynkowy

Ul. Dorzeczna 10 Sielpia Wielka
Tel. 0 502 614  642

Strona ośrodka: www.sielpiadomki.pl


Sielpia Wielka to typowa miejscowość proponująca noclegi wakacyjne (nad wodą) która usytuowana jest na północy województwa świętokrzyskiego. Jej walory od lat dostrzegają turyści nie tylko z kraju. Piękne sosnowe lasy, rzeka Czarna Konecka, oraz 60 hektarowy zalew to tylko niektóre atrakcje miejscowości Sielpia Wielka. Dobrze rozwinięta baza noclegowa (domki letniskowe, ośrodki wypoczynkowe) , gastronomiczna, oraz rozrywkowa (dyskoteki, dancingi) sprawia że Sielpia co roku gości coraz więcej turystów. Nad zalewem znajduje się ponad 60 ośrodków wypoczynkowych  są też wypożyczalnie sprzętu wodnego (kajaki, rowerki wodne, łódki), parki linowe, kino letnie (gdzie odbywają się liczne koncerty i występy artystyczne) , przytulne bary i restauracje. Dla lubiących czynny wypoczynek szczególnie polecam wyprawę pieszą lub rowerową szlakiem niebieskim z Sielpi do miejscowości Piekło (4km.) gdzie znajduje się rezerwat przyrody nieożywionej, Niebo (6km.) a stąd już tylko 3 km. do Końskich. Od strony ujścia zalewu godne zwiedzenia jest również Muzeum Zagłębia Staropolskiego z największym kołem wodnym w Europie (8,5 metra średnicy). Otoczenie lasów sosnowych sprawia że Sielpia Wielka w miesiącu wrześniu staje się doskonałą bazą wypadową dla grzybiarzy. Podczas 2 wojny światowej otaczające Sielpię lasy i miejscowości były niemymi świadkami tragicznych wydarzeń wojennych lat. Na tych terenach działał oddział m.in. legendarnego mjr. Henryka Dobrzańskiego - "Hubal" i ugrupowań partyzanckich: mjr. Jana Piwnika - "Ponury" (Cichociemny),  por. Waldemara Szwieca - "Robot" (Cichociemny) i oddział Antoniego Hedy - "Szary" . Dziś miejsca walk i męczeństwa upamiętniają pomniki i liczne tablice pamiątkowe. Obecnie Sielpia Wielka to najchętniej wybierany kurort na wakacje i wczasy w województwie świętokrzyskim.

Dla gości ośrodka Regent zniżki 50 % na:

- jazda konna (dla dzieci i dorosłych),

- paintball laserowy,

- żyroskop (symulator lotniczych przeciążeń).


Jakie atrakcje zwiedzić będąc w Sielpi?

 

- Dąb Bartek,
- Oblęgorek,
- Dolina Krasnej,
- Muzeum im. "Orła Białego" w Skarżysku Kamiennej,
- Jaskinia "Raj",
- Zamek Chęciny,
- Skansen w Tokarni,
- Św. Katarzyna,
- Św. Krzyż,
- Zamek w Ujeździe "Krzyżtopór".

 

Jeszcze należy wymienić takie atrakcje świętokrzyskie jak:

- Wycieczka "Ciuchcią przez Ponidzie",

- "Osada Średniowieczna" w Hucie Szklanej u stóp Świętego Krzyża,

- rezerwat archeologiczno-przyrodniczy w Krzemionkach Opatowskich,

- Pałac w Kurozwękach z niezwykłymi atrakcjami dla dzieci (atmosfera starego dworu, bizony, labirynt w kukurydzy,  przejażdżki traktorem),

- Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach gdzie znajdują się takie eksponaty jak: porcelanowe lalki, ołowiane żołnierzyki, koniki bujane, marionetki teatralne, modele samochodów i samolotów oraz tysiące innych zabytkowych zabawek,

- "Europejskie Centrum Bajki" w Pacanowie.Ja jeszcze dodałbym takie atrakcje świętokrzyskie jak:
- wycieczka "Ciuchcią przez Ponidzie",
- "Osada Średniowieczna" w Hucie Szklanej u stóp Świętego Krzyża,
- rezerwat archeologiczno-przyrodniczy w Krzemionkach Opatowskich,
- Pałac w Kurozwękach z niezwykłymi atrakcjami dla dzieci (atmosfera starego dworu, bizony, labirynt w kukurydzy,  przejażdżki traktorem).
- Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach gdzie znajdują się takie eksponaty jak: porcelanowe lalki, ołowiane żołnierzyki, koniki bujane, marionetki teatralne, modele samochodów i samolotów oraz tysiące innych zabytkowych zabawek.
- "Europejskie Centrum Bajki" w PacanoJeszcze wymienić należy takie atrakcje świętokrzyskie jak: - wycieczka "Ciuchcią przez Ponidzie", - "Osada Średniowieczna" w Hucie Szklanej u stóp Świętego Krzyża,

SIELPIA INFORMACJE

 

Ośrodek Sielpia Wielka jest najchętniej odwiedzanym wczasowiskiem na Ziemi Świętokrzyskiej.  Oferuje bogatą bazę noclegową i turystyczną. Liczne restauracje, bary i kawiarnie zlokalizowane nad brzegiem zalewu jak również wzdłuż głównej promenady zaspokoją Państwa kulinarny gust. Baza noclegowa: ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, hotele i domki letniskowe w Sielpi Wielkiej spełnią oczekiwania nawet nawet najbardziej wymagających turystów. Dla młodzieży w każdym wieku wspaniałą zabawę do białego rana zapewnia centrum rozrywkowe. Parę sposobów na atrakcyjny wypoczynek w Sielpi Wielkiej.

W słoneczne, letnie dni można całkowicie zrelaksować swoje ciało, a przy okazji pokryć je złocistą opalenizną, leżąc na jednej z trzech piaszczystych plaż rozciągniętych wzdłuż zalewu. W miejscowości Sielpia atrakcje turystyczne będą czekać na Was na każdym kroku. Gdy zmęczymy się leżeniem na rozgrzanym piasku, możemy się schłodzić w wodach zalewu, popływać na materacu , rowerkach wodnych czy kajakach.

Turyści spragnieni większych wrażeń mogą wypróbować swoje umiejętności w paku linowym, a także podczas gry w paintball. Zalew w Sielpi Wielkiej kusi także amatorów wędkarstwa.

 

 

STRONA GŁÓWNA KONTAKT SIELPIA ZALEW HISTORIA SIELPI SIELPIA MAPA SZLAKI TURYSTYCZNE
Sielpia WielkaSielpiaSielpiaSielpia atrakcje. Sielpia Wielka
Sielpia WielkaSielpiaSielpiaSielpia Wielka
Sielpia WielkaSielpiaSielpia WielkaSielpia
Sielpia Wielka domki letniskoweSielpia WielkaSielpia WielkaSielpia Wielka
Sielpia WielkaSielpia WielkaSielpia WielkaSielpia Wielka
Sielpia atrakcjeSielpiaSielpia Wielka atrakcjeSielpia Wielka
Sielpia WielkaSielpia WielkaSielpia WielkaSielpia Wielka
Sielpia Wielka.Sielpia WielkaSielpia WielkaSielpia Wielka
Sielpia WielkaSielpia WielkaSielpia Wielka